Hej!

Viola Kijowska i Marcin Ropka znani byli do tej pory m.in. z Artefaktów Obcych, wydanych pod szyldem Portalu. Teraz, jako część tworząca Games Factory zapowiadają swój kolejny projekt – Solar City. Zapowiada się zacnie, dlatego tymbardziej zapraszam do poczytania poniższej informacji prasowej! Enjoy! 😉

Solar City jest pierwszą grą Games Factory, która jest skierowana na rynek międzynarodowy oraz pierwszą grą, która będzie finansowana przy udziale 2 platform finansowania społecznościowego jednocześnie – zagramw.to i kickstarter.com

Informacje o grze:

Autorzy gry: Marcin Ropka, Viola Kijowska

Ilustracje: Mariusz Gandzel

Liczba graczy: 2-4

Wiek: 10+

Czas gry: 30 – 45 min

Wstęp z instrukcji:

Jest rok 2035.

Wszechwładza globalnych, technokratycznych korporacji powiązanych z interesami najważniejszych światowych potęg doprowadziła do eksploatacji i degradacji środowiska naturalnego, a tym samym załamania się ekosystemu planety. W wyniku przemian środowiska, wojen, zamieszek, wyzysku, głodu oraz chorób jedna trzecia ziemskiej populacji zmarła. W krótkim czasie rozpadły się sojusze i zbankrutowały państwa narodowe. Ludzkość podzieliła się na mniejsze skupiska o bardziej egalitarnym, klanowym charakterze, odchodząc od dawnych zasad turbokapitalizmu i technokracji o globalnym zasięgu. Społeczeństwo rozpoczęło powolny proces odbudowy.

 Jednak światowe korporacje nie poddały się tak łatwo. Posiadając własne armie, dostęp do technologii, fabryk i laboratoriów, po wyznaczeniu nowych zarządów i zaktualizowaniu planów, postanowiły wywalczyć miejsce w nowym porządku, dostosowując się do niego.

Aby odzyskać wpływy oraz dobre imię, ogłosiły nowy, wspólny projekt przekształcenia ziemskich miast w zielone, ekologiczne fortece przetrwania ludzkości, służące odbudowie środowiska. Projekt został nazwany „Solarną rewolucją” i wykorzystuje wszystkie ekologiczne pomysły XXI wieku, związane z odnawialną energią, wertykalnymi farmami, zastąpieniem maszynami pracy ludzkiej. Do projektu zatrudnieni zostali najsłynniejsi naukowcy, planiści i ekolodzy nowego pokolenia.

Ludzkość postanowiła dobrze wykorzystać daną jej szansę na stworzenie sprawiedliwego, ekologicznego świata. Jednak korporacje widzą w przedsięwzięciu nowy intratny biznes i kto wie, jaki ostateczny cel im przyświeca…

Informacje związane ze startem kampanii:

 • Solar City jest pierwszą grą planszową od Games Factory, która będzie finansowana na dwóch platformach społecznościowych jednocześnie. Gra w polskiej wersji językowej ma szansę się ukazać za pośrednictwem wspierających zrzeszających się wokół platformy zagramw.to.
 • Startujemy dokładnie 12 czerwca (wtorek) o godzinie 10:00 polskiego czasu na platformie zagramw.to
 • Na platformie kickstarter.com startujemy w tym samym dniu, jednak 8 godzin później (o godzinie 18:00)
 • Kilka godzin po starcie polskiej kampanii rozpocznie się live z siedziby zagramw.to z autorami gry.
 • W tym czasie wspierający będą mogli wygrać nagrody, zadać pytania autorom oraz wspólnie uczestniczyć w pierwszych godzinach kampanii.
 • Przez pierwsze 48 godzin kampanii na zagramw.to i kickstarter.com, dla wspierających przygotowaliśmy super atrakcyjną cenę na grę. W kolejnych tygodniach cena gry nieznacznie wzrośnie.
 • Kampania zakończy się 5 lipca 2018
 • Próg ufundowania – 50 000 PLN / 15 000 USD
 • Planowana data wydania i dostarczenia do wspierających wrzesień – październik 2018 (dotyczy wszystkich wspierających)
 • Oficjalna premiera gry wersji PL i ENG– targi SPIEL – Essen 2018.
 • Przez cztery tygodnie na platformie znadplanszy.pl będziemy udostępniali dzienniki projektantów.(4 części, do czasu startu kampanii). Dzienniki też pojawią się na boardgamegeek.com (w języku ENG)
 • Zaplanowaliśmy szereg materiałów promocyjnych zarówno przed startem kampanii, w czasie jej trwania jak i po kampanii.

0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.