W dzisiejszych czasach wiele projektów, które rodzą się w głowach przedsiębiorczych Polaków zostaje ufundowanych poprzez akcje crowdfundigowe. W świecie planszówkowym znane są przede wszystkim zbiórki wydawnictw Games Factory Publishing (seria Dominion i nie tylko), czy Baldar (Cthulhu Światy i nie tylko) w serwisie wspieram.to. W ostatnich dniach najgłośniej mówi się o This War of Mine na Kickstarterze – oczywiście polskiego autorstwa. Nie trzeba jednak sięgać tak daleko, aby dostrzec kolejny ciekawy projekt, za który odpowiada MASA Games. Młodzi, zdolni i ambitni ludzie postanowili własnymi siłami wydać grę, której tematem przewodnim są… lamy!

Lama

Lamokrady to gra karciana, w której zadaniem lamozaganiacza jest stworzenie jak najlepiej punktowanych stadek tych włochatych zwierząt. Żeby nie było tak łatwo – karty lam rotują wśród graczy, ponadto istnieje możliwość kradzieży kart i podrzucania sobie uroczych, aczkolwiek bezwartościowych kaczek. Z pomocą może jednak przyjść… Dalajlama! Jakkolwiek zwariowanie to wszystko brzmi – wydaje się na prawdę ciekawym pomysłem godnym uwagi i wsparcia. Całość doprawiona jest ponadto przyjemną dla oka oprawą graficzną.

Lamokrad

Board Games Addiction

Przykładową rozgrywkę można obejrzeć na stronie projektu w serwisie polakpotrafi.pl pod adresem polakpotrafi.pl/projekt/lamokrady. Jeśli poczujesz w sobie instynkt hodowcy – na tejże stronie możesz od razu wesprzeć projekt. Cała akcja trwa do 18.06.2016, a więc jeszcze niewiele ponad miesiąc.

Board Games Addiction

Poniżej notka informacyjna od autorów gry:

9 Maja ruszyła kampania na polakpotrafi.pl nowej polskiej gry Lamokrady https://polakpotrafi.pl/projekt/lamokrady !

Lamokrady to autorska gra karciana dla 2 do 6 osób. Dynamiczna rozgrywka trwa od 30 do 45 minut, podczas której Gracze zaganiają stadka Lam, Alpak lub Gwanako, za które otrzymują punkty. Mogą również podsyłać innym graczom Kaczki lub podbierać cenne zwierzęta za pomocą tytułowych Lamokradów! W tali znajduje się aż 150 kart z pięknymi ilustracjami.

Lamokrady to świetny wybór zarówno dla wprawionych jak i okazjonalnych graczy. Jest lekką, imprezową karcianką, doskonałym wyborem na rozkręcenie planszówkowego wieczoru czy na popołudnie spędzane z rodziną. Hodując i lamokradując wybornie bawić się będą zarówno dorośli, jak i dzieci. Z myślą o najmłodszych fanach gier planszowych przygotowane są specjalne zasady pozwalające grać w Lamokrady również dzieciom, nawet od 6 lat.

W zamian za wsparcie w kampanii otrzymać można egzemplarze gry oraz różne dodatki i gadżety związane z Lamokradami!

A na koniec – trailer 😉 :


0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.