Jak myślicie, co wyjdzie z połączenia doświadczonego w kampaniach crowdfundingowych wydawnictwa ze znanym w świecie planszówkowym tytułem, którego nie ma na polskim rynku? Niespodziewanie tym razem będzie to kampania crowdfundingowa! Organizowana przez doświadczone wydawnictwo, jakim jest Games Factory Publishing, mająca na celu wydanie Spartacusa wraz z dodatkami! Wiem, wiem, nikt się takiej odpowiedzi nie spodziewał… Nie przedłużając zatem, zapraszam Was do zapoznania się z poniższą informacją prasową ze źródła, czyli od GFP. Na końcu konkurs!

Board Games Addiction

Games Factory Publishing ma przyjemność ogłosić  polską wersję jednej z najpopularniejszych gier ostatnich lat w jej najpełniejszej wersji. 23.09.2016r. o godz. 15.00 na platformie wspieram.to rozpocznie się kampania, mająca na celu sfinansowanie wydania wersji podstawowej „Spartacus: A Game of Blood & Treachery” oraz wszystkich wydanych do tej pory dodatków: „Spartacus: The Serpents and the Wolf” i „Spartacus: The Shadow of Death”. Tak więc polscy gracze dostaną wszystko, co sprawiło, że Spartacus otrzymał wysoką ocenę na Board Game Geek (największym na świecie serwisie o grach planszowych).

Kampania potrwa 30 dni. Wspierający będą mogli wybrać zarówno samą podstawkę, poszczególne dodatki, jak również pełen pakiet zawierający wersję podstawową oraz oba rozszerzenia.

Board Games Addiction

Trochę o mechanice Spartacusa
Jedną z najciekawszych cech Spartakusa jest sposób, w jaki łączy w sobie wiele rodzajów gier: grę karcianą (faza Intryg i faza Zakupów), grę licytacyjną (faza Zakupów), obstawianie wyników (faza Areny) oraz grę przygodową (lub nawet bitewną, w fazie Areny) i jak świetnie wszystkie te elementy współgrają ze sobą w czasie rozgrywki, tworząc naprawdę niesamowicie grywalną mieszankę.

Board Games Addiction

Dodatki – bogactwo i jeszcze więcej klimatu
Spartakus rozwijał się przez następne lata, wprowadzając do swoich zasad pewne usprawnienia.

Pierwszy dodatek, wypuszczony na rynek w rok po wersji podstawowej, „Spartacus: The Serpents and the Wolf”, wprowadził do gry kapitalne rozwinięcie fazy Areny – prezentując graczom pojedynki w drużynach. Oprócz tego dodał specjalne karty Intryg, bazujących na trochę innych założeniach niż w wersji podstawowej, kolejne dwa rody i wiele nowych kart.

Drugie rozszerzenie – „Spartacus: The Shadow of Death” wprowadza do gry nowe karty i figurki najważniejszych gladiatorów: Spartakusa, Crixusa i Theokolesa, zmieniając ich zasady, dostosowując je specjalnie do walk drużynowych oraz specjalne karty Świąt – udostępniających dodatkowe możliwości pojedynków ku czci bóstw Rzymu, przynoszących specjalne nagrody i jeszcze więcej miejsca na tworzenie paktów, intryg i podstępów.

Spartakus ze wszystkimi dodatkami to prawdziwie dopracowana we wszystkich szczegółach gra o przepotężnej zawartości i grywalności – stąd nasza decyzja, by za jednym zamachem dać możliwość wszystkim graczom na skompletowanie całej serii w czasie jednej akcji.

Ceny oraz poszczególne cele zostaną podane tydzień przed kampanią, ale już teraz możemy zdradzić jeden z nich. Poniższy zestaw promocyjnych kart gladiatorów będzie dostępny dla wszystkich wspierających gratis (po ufundowaniu go). Po kampanii będzie możliwość kupienia go w cenie ok 7 EUR (ok. 29 zł).
Karty promo

Konkurs – wymyśl podtytuły!

Games Factory Publishing przygotowało dla graczy wyzwanie w postaci konkursu. Chcemy Was prosić o pomoc w przetłumaczeniu podtytułów zarówno gry podstawowej jak i rozszerzeń.

Pula nagród, dla autorów wybranych przez nas propozycji to:
3x Pocket Imperium z dodatkiem Prosperity
3x Zestaw kubków, z grafikami pochodzącymi z naszych wersji gier serii Dominion.

Swoje propozycje wysyłajcie nam do 18.09 do godziny 23.59 za pośrednictwem ankiety.

 


0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.