Cześć!

w zeszłym roku na wiosnę mieliśmy wysyp planszówkowych kampanii crowdfundingowych, a w tym już kolejna zapowiedź premierowa na naszej stronie. Oj, będzie się działo w tym roku. 😉 Zachęcam Was do zapoznania się z poniższą notką ze źródła – dowiecie się kilku rzeczy odnośnie Kontrastu, a na koniec dobra nowina dla fanów Tokaido, którzy nie mają jeszcze swojego egzemplarza. 🙂

Z przyjemnością zapowiadamy premierę gry „Kontrast”, która odbędzie się w już w przyszłym tygodniu. Przedsprzedaż gry potrwa do 1 marca.  Inną dobrą informacją jest kolejny dodruk bestsellerowego “Tokaido”, który ponownie trafi na półki sklepów i księgarni również w nadchodzącym tygodniu.
 
 „Kontrast” to gra, w której nie ma złych odpowiedzi. Graj strategicznie obserwując symbole, których nie mogą zagrać pozostali gracze, graj taktycznie lub zdaj się na swój instynkt …
 
Jak grać?
Rozdaj każdemu z graczy po 6 kart SYMBOLI. Każdy z Was ma 12 różnych symboli. Każdy gracz bez podglądania tasuje swoje karty SYMBOLI i kładzie 2 z nich odkryte przed sobą.
 
Potasowane karty obrazków należy położyć na środku stołu. Każdy gracz musi wybrać spośród 8 symboli w ręku ten, który jego zdaniem najlepiej pasuje do obrazka znajdującego się na środku stołu. Każdy gracz kładzie wybraną przez siebie kartę symbolu zakrytą tak, aby wybrany symbol znajdował się bliżej obrazka.
 
Gracze równocześnie odwracają swoje karty, pokazując wybrany przez siebie symbol. Tylko symbol wybrany przez WIĘKSZOŚĆ przynosi 1 punkt!
Każdy gracz, który wybrał wygrywający symbol otrzymuje 1 kartę OBRAZKA z góry talii, oznaczając w ten sposób zdobyty punkt.
 
Każdy gracz przesuwa zagraną kartę SYMBOLI na prawą stronę 2 kart, które znajdują się przed nim, a następnie dobiera do ręki kartę SYMBOLI leżącą po lewej stronie tych kart.
 
Od razu rozpoczyna się nowa tura z nowym obrazkiem widocznym na górze talii.
 
Przygotowaliśmy 5. odcinkowy mini – serial, który pozwala poznać zasady i aspekty tej nietuzinkowej gry. Zapraszamy na nasz kanał Youtube: https://www.youtube.com/user/wwwHOBBITYeu/.
 
Powstała również specjalna strona www dedykowana grze Kontrast: http://www.kontrast.hobbity.eu ze skrótem zasad oraz filmem promującym grę.
 
 
Szukasz wytchnienia i odprężenia po ciężkim dniu lub tygodniu?
Będziesz znów mógł wyruszyć w relaksującą podróż po dawnej Japonii drogą Tokaido: http://www.hobbity.eu/rodzina/45-tokaido
 
Ta gra cieszy się rosnącym zainteresowaniem, dzięki czemu grono fanów “Tokaido” ciągle się powiększa. W tym momencie gra już posiada 2 dodatki, zestaw akcesoriów,  wersję Deluxe, a lada moment zadebiutuje jej elektroniczna wersja również w języku polskim.
 

0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.