Cześć!

Portal wspieram.to oraz wydawanie planszówek poprzez crowdfunding budzi często skrajne emocje, co widać chociażby we wpisach na fejsbuku w grupach poświęconych grom planszowym. Co jakiś czas pojawia się post krytykujący jakieś wydawnictwo za opóźnienia, brak informacji o postępie w produkcji etc. etc. W całym tym szaleństwie często zapomina się, czemu w ogóle crowdfunding ma służyć… Ja go rozumiem przede wszystkim jako wspieranie inicjatyw, pomysłów, poniekąd startup’ów, które bez funduszy pozyskanych z tłumu nie miałyby szansy się ukazać. Jednocześnie przyznaję, że nie mam nic przeciwko takiej formie wydawania planszówek przez wydawnictwa. Kiedy kampanię rozpoczyna jakiś autorski projekt osoby/osób prywatnych – tym bardziej podpisuję się pod kampanią rękami i nogami (o ile gra ma sens oczywiście 😀 ). Tak się składa, że w poniedziałek 06/03 właśnie jeden z takich projektów rozpocznie walkę o środki do wydania pełnoprawnej gry planszowej. Mowa o Historia: Gra karciana. Zapraszam Was do zapoznania się z poniższą notką prasową ze źródła oraz odwiedzenia strony kampanii.

Już 6 marca 2017 r. na https://wspieram.to/historia-cards rozpocznie się kampania, której celem będzie ufundowanie gry „Historia: gra karciana”.

„Historia: gra karciana” to całkowicie nowa, oryginalna autorska gra karciana, w której podczas jednej z wybranych epok (Średniowiecze, Nowożytność, Współczesność) będziemy przy pomocy naszej ulubionej frakcji historycznej grać o zwycięstwo. Gra jest przeznaczona dla 2-4 graczy i w trakcie rozgrywki będziemy… Nie, chwila, STOP!

Ten opis jest tak nudny, jak nudna jest najczęściej historia, w wersji której uczą nas w szkole. A szkoda, bo to przecież jeden z najciekawszych przedmiotów. Co może bowiem być ciekawszego od przyglądania się rodzajowi ludzkiemu popełniającemu cyklicznie te same błędy?

Z naszą grą w ręku poznasz najważniejsze wydarzenia historyczne w sposób najlepiej przyswajalny – podczas absorbującej roz(g)rywki. Według badań amerykańskich naukowców, nie ma skuteczniejszego sposobu na wbicie do głów dat, nazw królów, frakcji i koterii, ważnych wydarzeń historycznych oraz imion poszczególnych dam i kawalerów dworu niż przez zabawę.

Wiemy, że dla większości ludzi uczenie się o wojnie stuletniej (sto lat dat!), trzydziestoletniej (trzydzieści lat dat!), lub o I Wojnie Światowej (tylko 4 lata, ale za to fronty na całym prawie świecie!) to mordęga i gruba nieprzyjemność. Z nami nie dość, że nauczycie się wszystkiego śpiewająco, to jeszcze będziecie mieli kupę dobrej zabawy łomocząc okrutnie swoich przeciwników w tych starciach. Oraz będziecie mogli pozytywnie zaskoczyć nauczycieli, przyjaciół czy partnerów znajomością tych egzotycznych dla niektórych wydarzeń.

Poza wymienionymi starciami, mamy do zaoferowania kilka klasyków puszczanych w każde święta w telewizorze: potop szwedzki z obowiązkowym oblężeniem Jasnej Góry, wojny polsko-krzyżackie z obowiązkowym Grunwaldem oraz wojnę polsko-bolszewicką z obowiązkowym cudem nad Wisłą. Gwarantowane wielkie starcia narodów, gigantyczne pola bitew i gargantuiczna pożoga. Ewentualnie dyplomacja i łowy. Dla każdego coś sympatycznego.

W trakcie akcji zbiórki na Wspieram.to chcemy zebrać pieniądze na wydanie 6 starć wymienionych powyżej. Ponieważ gra jest zaprojektowana tak, aby łatwo się ją rozbudowywało o kolejne czasy, ludzi i wydarzenia, możliwości wydawania dodatków są praktycznie nieskończone. I nie jest to czcza przechwałka czy pusta obietnica. Historia gatunku ludzkiego liczy sobie tyle tysięcy lat, że lista wyboru nie ma końca. Chcecie pograć piratami na Morzu Południowochińskim? Nie ma problemu. Poznać lepiej nieco zapomniany lud Etrusków? Prosimy bardzo. Dowiedzieć się, dlaczego Kato Starszy tak się upierał, żeby zniszczyć Kartaginę? Nic nie stoi na przeszkodzie. Ta gra to perpetuum mobile.

Czas zacząć wsparcie.

Informacje o cenach, celach, progach i naszych propozycjach podamy w dniu startu kampanii. Zapraszamy również na naszego Facebooka: http://facebook.com/historia.cards

Bartłomiej Rudzki – autor gry „Historia: gra karciana”


0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.