UPDATE: październik 2019. W związku z upadkiem Games Factory wydaniem Minerałów zajmuje się IUVI Games – odsyłamy na stronę nowego wydawcy: www.iuvigames.pl.

Gdzie kupić Minerały? TUTAJ. 🙂

Cześć!

Abstrakcyjne gry logiczne, ubrane w piękną szatę graficzną zdobywają coraz więcej zwolenników. Nic dziwnego, patrząc na sukces Fotosyntezy, czy Azula, że kolejne wydawnictwa planują wydawanie tego typu gier. Jedną z nich będą Minerały – polska, autorska gra, która wzbudza duże zainteresowanie. Chcecie dowiedzieć się nieco więcej? Poniżej znajdziecie informację prasową ze źródła oraz trochę materiałów graficznych. Enjoy! 😉

Z nieukrywaną radością przedstawiamy grę Minerały. W grze Minerały wyruszycie na wyprawę mineralogiczną w poszukiwaniu skarbów ukrytych pod powierzchnią. Gra wpisuje się w popularny nurt abstrakcyjnych gier logicznych, które urzekają nie tylko świetnymi zasadami, ale także przepięknie wyglądają.

Autorką gry jest Magdalena Śliwińska – absolwentka wydziału grafiki użytkowej Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Co ważniejsze, jest ona także odpowiedzialna za ilustracje i cały koncept gry. Minerały w pierwotnym kształcie były jej pracą dyplomową. Jest to więc szczególny projekt gry, którego historia jest tak barwna i szczegółowa, jak jej elementy.

 Opis gry:

 Świat skrywa jeszcze wiele tajemnic zaklętych w kamieniach i skałach. Wyrusz na ekscytującą wyprawę mineralogiczną, podczas której będziesz mógł zbadać dzieła sztuki ukryte w naturze, odnajdując przy okazji skarby w postaci niesamowitych minerałów.

 W Minerałach gracze poruszają pionki po zbudowanej przez siebie planszy, zbierając różne rodzaje minerałów – określających liczbę punktów ruchu oraz punktów zwycięstwa. W czasie rozgrywki gracze będą mieli okazję zdobywać dodatkowe punkty za kompletowanie wyjątkowych układów znajdujących się na kartach zadań. Będą mogli też poświęcić część swoich zbiorów na aktywowanie kart akcji, aby wykonać bardziej strategiczne posunięcia. Plansza zmniejsza się z każdą rundą i należy dobrze zaplanować własne ruchy nim rozgrywka zakończy się, aby zgromadzić kolekcję minerałów o najwyższej wartości i wygrać!

 Autorką gry oraz przepięknych grafik jest Magdalena Śliwińska – absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach, dzięki której Minerały to nie tylko gra planszowa, lecz także małe dzieło sztuki!

 Bio Autorki:

 Magda Śliwińska, absolwentka grafiki warsztatowej na Akademii Sztuk Pięknych w Katowicach. Od zawsze uwielbiała rysować. Swoje pierwsze kroki w świecie edukacji stawiała w szkole muzycznej grając na wiolonczeli. Do dzisiaj świat ten jest dla niej bardzo ważny i inspirujący. Postanowiła jednak zostać po drugiej stronie widowni i poświęcić się sztuce plastycznej. Najlepiej odnajduje się w malarstwie, ilustracjach i różnego typu projektach graficznych. Zdobywczyni wielu nagród, m.in. stypendium rektora dla najlepszych studentów ASP w Katowicach w latach 2015-2018 czy II miejsca w konkursie „Studencki Obraz Roku 2017”.

Zadebiutowała w 2017 roku ze swoją autorską książką „Królewna Śnieżka”. W roku 2018 publikuje grę planszową „Minerały”, która powstała w ramach dyplomu pracowni intermediów i technik cyfrowych pod okiem dra Jakuba Cikały oraz dra Dariusza Gajewskiego.

Poza pracą uwielbia uprawiać jogę, podróżować oraz gotować i przede wszystkim jeść.

 Informacje o grze:

 Tytuł: Minerały

Autorka gry: Magdalena Śliwińska

Ilustracje: Magdalena Śliwińska

Liczba graczy: 2-5

Wiek: 8+

Czas gry: 20 – 30 min

Zawartość:

118 wysokiej jakości kafelków z w tym:

              53 białych (Wollastonit)

              30 niebieskich (Kyanit)

              20 różowych (Turmalin arbuzowy)

              10 czarnych (Antracyt)

              5 żółtych (Aurypigment)

5 Silikonowych pionków w kolorze graczy

54 karty, w tym:

24 karty Zadań

25 kart Akcji

5 kart podpowiedzi

1 bawełniany woreczek do losowania kafelków

1 Instrukcja

Planowana premiera 2018/2019: (dokładniejsze daty podamy wkrótce)


0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.