Cześć!

Ważną informację dziś dla Ciebie mam! Lucky Duck Games, czyli wydawnictwo, które ma swoją siedzibę w Polsce, ale do tej pory na naszym rodzimym rynku bezpośrednio nie działało – rozpoczyna u nas swoją działalność! Nie pozostaje nam nic innego, jak zaprosić Cię do zapoznania się z poniższą informacją prasową – bezpośrednio ze źródła. 🙂 A my życzymy samych sukcesów i ciepłego przyjęcia przez graczy w naszym kraju! Premiera pierwszych gier już we wrześniu!

„Czas na Polskę!

Wydawnictwo Lucky Duck Games już we wrześniu wprowadzi na rodzimy rynek pierwsze tytuły z charakterystyczną kaczką na okładce. Po rynkach angielsko i francuskojęzycznych Polska będzie kolejnym krajem, który doczeka się własnych wersji językowych gier tego wydawnictwa. Polski oddział Lucky Duck Games wydawać będzie gry zarówno z własnego studia, jak i tytuły na licencji innych wydawców zagranicznych.

W 2020 roku na polski rynek trafi łącznie 11 tytułów z logo LDG, ale już dziś wydawca prezentuje 5 z nich. Najbardziej znanym tytułem stworzonym przez Lucky Duck Games są oczywiście „Kroniki zbrodni”, które przetłumaczone zostały łącznie na 21 języków, a liczba sprzedanych egzemplarzy niebawem dobije do 250 000. Nic więc dziwnego, że nowa seria „Kroniki zbrodni: Milenium”, a dokładnie jej pierwsza część „1400” będzie jednym z flagowych produktów wydawnictwa. Na rynek trafią również tytuły, które już znalazły uznanie w oczach fanów. Pierwszy z nich to zdobywca prestiżowej nagrody Golden Geek dla najlepszej gry dwuosobowej – „Watergate”. Druga gra to najnowsze dzieło cenionego w Polsce projektanta Uwe Rosenberga – „Nova Luna”. Tytuł ten znalazł się na shortliście nominacji do najbardziej prestiżowej nagrody w branży – niemieckiej gry roku, czyli Spiel des Jahres.

Profil polskiego oddziału LDG określiłbym gdzieś pomiędzy „grającą rodziną”, a graczami zaawansowanymi. Chcemy, żeby doświadczeni planszówkowicze z satysfakcją mogli zagrać w nasze lżejsze tytuły, ale również, żeby te bardziej skomplikowane gry były na tyle przystępne, żeby bez problemu odnaleźli się w nich mniej zaawansowani fani planszówek – mówi dyrektor ds. rozwoju biznesowego Michał Herman.

Wśród polskich wydań nie mogło zabraknąć też bardzo ciepło przyjętej na ostatnich targach w Essen gry imprezowo-detektywistycznej „Paranormalni detektywi”. To jeden z największych hitów wydawnictwa, który trafi na rynki 12 krajów, w tym tak odległych jak Japonia czy Tajlandia. Zestawienie uzupełnia przepięknie zilustrowana gra kafelkowa „Calico”. Polska edycja tego długo wyczekiwanego tytułu będzie mieć swoją premierę równocześnie ze światową!

To jednak nie wszystko, co dla rodzimych graczy przygotował zespół Lucky Duck Games. W najbliższych tygodniach ujawnionych zostanie kolejnych 6 tytułów – każdy fan gier bez prądu powinien znaleźć tam coś dla siebie. Wydawnictwo nie zapomniało nawet o osobach lubujących się w samotnym graniu – już teraz możemy uchylić rąbka tajemnicy i zdradzić, że wśród tych gier znajdzie się jedna z najlepiej ocenianych na świecie gier „solo”.

Gry, które szykujemy, zabiorą was w różne miejsca, od dzikiego zachodu, po egzotyczne wyspy czy mroczne zaułki kryminalnego półświatka. Wszystko to okraszone ciekawymi, innowacyjnymi zasadami, do grania solo czy z przyjaciółmi.

– mówi Patryk Blok, redaktor wydawniczy.

Wydawnictwo Lucky Duck Games założone zostało w 2016 roku. Główna siedziba firmy mieści się w Krakowie, a firma posiada też prężnie rozwijający się oddział w Warszawie. Zdecydowaną większość zespołu stanowią Polacy, ale wydawnictwo zatrudnia też pracowników w Stanach Zjednoczonych, Francji, Wielkiej Brytanii czy Australii.

Najbardziej rozpoznawalne gry wydawnictwa to „Kroniki zbrodni”, „Kingdom Rush”, „Destinies” czy „Vikings Gone Wild”.

Początkowo małe studio designerskie zajmowało się przenoszeniem popularnych licencji z gier na urządzenia mobilne na planszę. Tak powstało wspomniane „Vikings Gone Wild” czy chociażby „Fruit Ninja”. Po międzynarodowym sukcesie „Kronik zbrodni” firma skupiła się na tytułach, które są niecodziennymi połączeniami gier planszowych z technologią. W ofercie wydawnictwie nie brakuje też oczywiście klasycznych planszówek. Dziś ponad 20-osobowy zespół zajmuje się lokalizacją i sprzedażą gier w językach angielskim, francuskim i polskim oraz sprzedażą licencji swoich oraz firm partnerskich na inne rynki zagraniczne. Lucky Duck Games obecne jest również na platformie Kickstarter – największymi jak dotąd projektami okazały się być „Kingdom Rush”, ze wsparciem na poziomie 1,1 mln dolarów oraz nowa odsłona „Kronik Zbrodni – Millenium”, którą postanowiło wesprzeć ponad 13 000 fanów!”


0 komentarzy

Nie bój się, komentuj! :)

Witryna wykorzystuje Akismet, aby ograniczyć spam. Dowiedz się więcej jak przetwarzane są dane komentarzy.